Kaynak Holding ve 31 şirketin yönetimi TMSF'ye geçti

Kaynak Holding`e yönelik soruşturma kapsamında, 31 şirkete atanan kayyumların yetkilerinin TMSF`ye devredilmesine karar verildi....

SEKTÖREL

Kaynak Holding ve 31 şirketin yönetimi TMSF'ye geçti
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) bünyesinde faaliyet gösterdiği iddiasıyla Kaynak Holding'e yönelik  soruşturma kapsamında, 31 şirkete atanan kayyumların da yetkilerinin Tasarruf  Mevduatı Sigorta Fonu'na (TMSF) devredilmesine karar verildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Örgütlü, Kaçakçılık ve Ekonomik Suçlar  Soruşturma Bürosunca, FETÖ/PDY bünyesinde faaliyet gösterdiği iddiasıyla Kaynak  Holding'e yönelik yürütülen soruşturma devam ediyor.

Soruşturma kapsamında savcılık, holding bünyesinde faaliyet gösterdiği  gerekçesiyle 31 şirkete daha önce atanan kayyumlara ait tüm yetkilerin TMSF'ye  devredilmesi talebinde bulundu.

Talebi değerlendiren Anadolu Sulh Ceza Hakimliği, OHAL kapsamında  çıkarılan ve 1 Eylül tarihinde yayınlanan 674 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin  19/1. maddesi uyarınca, söz konusu 31 şirkete daha önceden atanan kayyumların tüm  yetkilerinin TMSF'ye devredilmesine ve devirle birlikte mevcut kayyumların  görevlerinin sona ermesine karar verdi.

Soruşturma kapsamında kayyumların yetkilerinin TMSF'ye devredildiği  şirket sayısı 74'e yükseldi

Kayyumlara ait yetkilerin TMSF'ye devredildiği şirketler ise şöyle:

"Baran Tarım ve Hayvancılık Sanayi ve Ticaret AŞ, Kaynak Medya AŞ, Ney  Yayıncılık Eğitim Hizmetleri ve Eğitim Gereçleri Ticaret AŞ, Enneagram Yayıncılık  ve Eğitim Gereçleri Ticaret AŞ, Sakarya Yenilenebilir Rüzgar Enerji Elektrik  Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ, Gelibolu Yenilenebilir Rüzgar Enerji Elektrik Üretim  Sanayi ve Ticaret AŞ, Gönen Yenilenebilir Rüzgar Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve  Ticaret AŞ, Kızılırmak Yenilenebilir Rüzgar Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve  Ticaret AŞ, Ayvacık Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ, Seyhan  Yenilenebilir Rüzgar Enerji Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ, Forum İnşaat  Dekorasyon Turizm ve Sanayi Ticaret AŞ, Garnet Tıbbi ve Teknolojik Sistemleri AŞ,  Gürmed Tıbbi  ve Teknolojik Sistemler Sanayi ve Ticaret AŞ, Gürmed AŞ-Turmed  Limited Şirketi Adi Ortaklığı, Yüksel Coşkun-Gürmed Tıbbi AŞ Ortaklığı, Sun Lab  Sağlık Hizmetleri AŞ, Şifre Yayıncılık ve Eğitim Gereçleri AŞ, Yapı Yatırım  Gayrimenkul AŞ, Yapı Azim Ortaklık Girişim İşletmesi, Zambak Mimarlık Mühendislik  İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ, Sözün Özü Basım Yayın Yazılım Reklam Eğitim  Danışmanlık Hizmetleri AŞ, Orta Doğu Tekstil Ticaret ve Sanayi AŞ, Akbulut  Tekstil Ticaret ve Sanayi AŞ, Oden Enerji Mühendislik Teknoloji Geliştirme ve  Danışmanlık AŞ, Bj Tekstil Ticaret ve Sanayi AŞ, Global Denim Dizayn Tekstil  Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, ALB İnşaat Tarım Hayvancılık Sanayi Ticaret  Limited Şirketi, AK-Süt Tarım Hayvancılık Sanayi ve Ticaret AŞ, 2M Proje İnşaat  Reklam ve Turizm Sanayi Ticaret Limited Şirketi, Şaşmaz Yapı Medikal İnşaat  Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Edahan Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık Sanayi Ticaret Limited Şirketi."

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  NG Residence’tan kira garantili dev kampanyaNG Residence’tan kira garantili dev kampanya
  Konut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artılarıKonut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artıları
  Teknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyorTeknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyor
  Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!
  Larissa Göl Evleri satışa çıkıyor! 1.200 konut geliyor!Larissa Göl Evleri satışa çıkıyor! 1.200 konut geliyor!
  Doğu’nun en yüksek binası ESN Twin Towers satışa çıktıDoğu’nun en yüksek binası ESN Twin Towers satışa çıktı