Kağıthane kentsel dönüşüm projesinin tüm hızıyla sürüyor!

Kağıthane'de sürdürülen çalışmalar kapsamında yapı stoğunun yüzde 40'ı dönüştürülürken, dönüşümü sağlanan yaklaşık 80 bin bağımsız konutta 240 bin kişi oturuyor.

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Kağıthane kentsel dönüşüm projesinin tüm hızıyla sürüyor! Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, ilçede gerçekleştirilen kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında  açıklamalarda bulundu.

Kılıç, yaptıkları yeni planlarla, herhangi bir alanı değil, bütün bölgeyi kentsel dönüşüm çalışması içerisine aldıklarını ifade etti.

Başkan Kılıç, kentsel dönüşüm çalışmalarını; gecekondu önleme bölgesi, fabrikaların ilçe merkezinden kaldırılması, komşuların birleşerek binaların ada bazında dönüştürülmesi yöntemlerini izleyerek yürüttüklerini söyledi.

Kağıthane'de, Hamidiye ve Arıcılar'da birer, Seyrantepe Mahallesi'nde iki gecekondu önleme bölgesi oluşturulduğu bilgisini veren Kılıç, ilçenin zemin olarak sağlam bir yapıya sahip olduğunu dile getirdi.

Fazlı Kılıç, Kağıthane'deki yapı stoğunun yüzde 40'ının dönüştürüldüğünü, bunun da yaklaşık 80 bin bağımsız konuta karşılık geldiğini aktararak, "Dönüşümü sağlanan konutlarda 240 bin insan oturuyor. Artık Kağıthane'nin yarısı güvenli binalarda yaşıyor" dedi.

Kağıthane bölgesinin zemininin sağlam olduğunu yineleyen Kılıç, "Binaları da yenileyip sağlamlaştırarak, bölgemizin tamamını güvenilir yapmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz" şeklinde konuştu.

Sanayi tesislerine ilişkin de Kılıç, "Sanayi tesisleri günümüzde şehir merkezlerinde gürültü, görüntü ve koku kirliliği getiriyordu. Dönüşümle bunları tasfiye ettik. Kapatılan fabrikaların imara açık alanlarında dönüşüm çalışmalarına başladık. İmarı olmayan yerlerini de sosyal aktivite alanlarına dönüştürdük" ifadelerini kullandı.

Eski fabrika alanlarının yüzde 50'sini eğitim, bilişim, teknoloji merkezi haline getirdiklerini vurgulayan Kılıç, "Kalan bölümler de bu merkezlere destek ofis alanları olarak kullanılacak. Yapılan bu çalışmalarla Kağıthane'ye iki yeni kolej ve üniversite kazandırdık" diye konuştu.

Kılıç, 17 Ağustos Marmara depreminden birçok ders çıkardıklarına dikkati çekerek, "Depremi Kağıthane'de yaşadık. Depremin getirdiği yıkımlar ve acılar bize büyük bir ders oldu. Olası bir depremde aynı acıların Kağıthane'de yaşanmaması için çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Yasegül Özdemir
  Rönesans Gayrimenkul'den 240 ay vade kampanyasına destekRönesans Gayrimenkul'den 240 ay vade kampanyasına destek
  Adam Kule Nisan'da teslimAdam Kule Nisan'da teslim
  Gayrettepe'nin akıllı evi: Loca GayrettepeGayrettepe'nin akıllı evi: Loca Gayrettepe
  İnistanbul’da daire alan kredi taksitlerini teslimden sonra ödüyor!İnistanbul’da daire alan kredi taksitlerini teslimden sonra ödüyor!
  Metal Yapı'dan rekor 2017 hedefi!Metal Yapı'dan rekor 2017 hedefi!