İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü'nde kedi yolları tamamlandı!

AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel: "Köprünün kedi yolları bitirildi ve Eylül ayında da köprünün ana kablosunun çekilmesine başlanacak" dedi...

ULAŞIM

İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü'nde kedi yolları tamamlandı!
AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, Gebze-Orhangazi-İzmir  Otoyolu Projesi kapsamında yapılan ''İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü''nün kedi yollarının bitirildiğini, eylül ayında  ana kablolarının döşeneceğini bildirdi.

Demirel, AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ve bazı belediye başkanlarıyla birlikte köprüde incelemelerde bulundu.

Demirel, burada yaptığı açıklamada, köprüde çalışmaların son hızla devam ettiğini söyledi.

Projenin sadece bölge için değil ülke içinde büyük bir kazanım olduğunu belirten Demirel, "Şimdiden projenin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Aldığımız bilgiler doğrultusunda köprünün kedi yolları bitirildi ve eylül ayında da köprünün ana kablosunun çekilmesine başlanacak. İnşallah planlandığı gibi de köprümüz 2016 Mart ayında hizmete açılacak" diye konuştu.

-Dünyanın en uzun dördüncü köprüsü

AK Parti hükümetinin ülkeye çok şey kazandırdığını ve kazandırmaya da devam edeceğini ifade eden Demirel, şunları kaydetti:

"Yapılan köprü dünyanın en uzun dördüncü köprüsü. Otoyol projesi de dünyadaki en büyükler arasında yer alıyor. Devlet yatırımıyla yapmaya kalksanız bunu yıllarca yapma imkanı olmayabilir. Hükümetimizin yaptığı çalışmalar neticesinde ve firmalarla kurduğu konsensüsle yap-işlet modeliyle inşallah belki de dünyada zaman acısından büyüklüğüne göre çok kısa bir sürede bitirilen bir proje olacak. Bu projeyle birlikte Marmara'nın Ege ve Akdeniz'e bağlantısı kolaylaşmış olacak. Bu bize ne fayda getirecek, belki yol ve trafik gibi sorunlar nedeniyle Marmara'dan Ege ve Akdeniz'e gitmeye üşenen insanlarımız çok daha seri bir şekilde buralara gidecekler. Zaman acısından büyük kazanım olarak 100  kilometrelik bir körfezi bir veya iki saat yerine 6 dakika gibi bir zamanda gececeğiz."

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Çukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesiÇukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesi
  Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”
  NG Residence’tan kira garantili dev kampanyaNG Residence’tan kira garantili dev kampanya
  Konut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artılarıKonut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artıları
  Teknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyorTeknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyor
  Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!