Tatilinizi denizin altında yapmak ister misiniz?

Rus mimar Aleksander Remizov, 3-4 ay içinde inşaatı tamamlanabilecek bir otel tasarladı. Tasarladığı yüzen otelin yarısı denizin üzerinde, yarısı ise denizin altında kalıyor.

İNŞAAT

Tatilinizi denizin altında yapmak ister misiniz? Rus mimar Aleksander Remizov, küresel ısınmadan esinlenerek yeni bir otel tasarladı. Remizov'un 'Ark' adını verdiği bu tasarımı depremlere, sellere karşı dimdik durabiliyor.

Fotogaleri için tıklayınız


3-4 ay içinde inşaatı tamamlanabilecek şekilde tasarlanan otel, 151 bin metrekare alan sunuyor. Yüzen otel, camdan değil, alüminyum levhalardan oluşuyor. Otelin yarısı denizin üzerinde, yarısı ise denizin altında kalıyor.

Otelin yarısı denizin üzerinde, yarısı ise denizin altında kalıyor. Otel sadece deniz için değil, karada duracak şekilde de inşa edilebiliyor

Otelin prefabrike malzemeler kullanılan inşası, 3-4 ay içinde tamamlanabiliyor. Ve otel kısa sürede hazır hale geliyor.

Otel aynı zamanda yüzen bir cennet gibi. Otelin içinde kuşlar bile uçuşuyor. Remizov henüz proje aşamasındaki bu tasarımını hayata geçirecek yatırımcılar bekliyor.

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Yasegül Özdemir
  Metal Yapı'dan rekor 2017 hedefi!Metal Yapı'dan rekor 2017 hedefi!
  Ofton İnşaat’tan 4 projesine özel kampanya: 60 ay 0 faiz!Ofton İnşaat’tan 4 projesine özel kampanya: 60 ay 0 faiz!
  Döviz bozduran ‘ev’de kazanacakDöviz bozduran ‘ev’de kazanacak
  İstanbul'un yeni yüzü Başakşehir'de Avrupa Konutları fırsatıİstanbul'un yeni yüzü Başakşehir'de Avrupa Konutları fırsatı
  Sinpaş GYO’dan Suudi Arabistan çıkarmasıSinpaş GYO’dan Suudi Arabistan çıkarması