Tatilinizi denizin altında yapmak ister misiniz?

Rus mimar Aleksander Remizov, 3-4 ay içinde inşaatı tamamlanabilecek bir otel tasarladı. Tasarladığı yüzen otelin yarısı denizin üzerinde, yarısı ise denizin altında kalıyor.

İNŞAAT

Tatilinizi denizin altında yapmak ister misiniz? Rus mimar Aleksander Remizov, küresel ısınmadan esinlenerek yeni bir otel tasarladı. Remizov'un 'Ark' adını verdiği bu tasarımı depremlere, sellere karşı dimdik durabiliyor.

Fotogaleri için tıklayınız


3-4 ay içinde inşaatı tamamlanabilecek şekilde tasarlanan otel, 151 bin metrekare alan sunuyor. Yüzen otel, camdan değil, alüminyum levhalardan oluşuyor. Otelin yarısı denizin üzerinde, yarısı ise denizin altında kalıyor.

Otelin yarısı denizin üzerinde, yarısı ise denizin altında kalıyor. Otel sadece deniz için değil, karada duracak şekilde de inşa edilebiliyor

Otelin prefabrike malzemeler kullanılan inşası, 3-4 ay içinde tamamlanabiliyor. Ve otel kısa sürede hazır hale geliyor.

Otel aynı zamanda yüzen bir cennet gibi. Otelin içinde kuşlar bile uçuşuyor. Remizov henüz proje aşamasındaki bu tasarımını hayata geçirecek yatırımcılar bekliyor.

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Yasegül Özdemir
  Rönesans Gayrimenkul'den 240 ay vade kampanyasına destekRönesans Gayrimenkul'den 240 ay vade kampanyasına destek
  Adam Kule Nisan'da teslimAdam Kule Nisan'da teslim
  Gayrettepe'nin akıllı evi: Loca GayrettepeGayrettepe'nin akıllı evi: Loca Gayrettepe
  İnistanbul’da daire alan kredi taksitlerini teslimden sonra ödüyor!İnistanbul’da daire alan kredi taksitlerini teslimden sonra ödüyor!
  Metal Yapı'dan rekor 2017 hedefi!Metal Yapı'dan rekor 2017 hedefi!