İstanbul’da konut fiyatları ne kadar yükseldi?

Konut fiyatlarında geçtiğimiz yıl yüzde 13 oranında bir yükselme oldu. Ancak yüzde 12’yi bulan enflasyon nedeniyle bu yıl konut yatırımcısının yüzü pek gülmedi. İstanbul’da konut fiyatlarının en çok arttığı ilçe ise Kanal İstanbul ve havalimanının etkisiyle Arnavutköy oldu.

KONUT HABERLERİ

İstanbul’da konut fiyatları ne kadar yükseldi?
İnşaat sektörü 2017 yılını rekorla kapatsa da fiyat artış oranları yatırımcının yüzünü pek güldürmedi. İstanbul’da geçtiğimiz yıl konut fiyatları yaklaşık yüzde 13 oranında yükseldi. Fakat enflasyonun yüzde 12’yi bulması nedeniyle konuta yatırım yapan geçtiğimiz yıl pek de kazançlı bir yılı geride bırakamadı.


ARNAVUTKÖY FARK YARATTI 
İstanbul’da konut fiyatlarının en çok arttığı ilçelerin başında ise Arnavutköy geldi. Kanal İstanbul, 3.Havalimanı gibi projelere oldukça yakın bir lokasyonda bulunan Arnavutköy’de fiyatlar neredeyse yüzde 50 oranında yükseldi. Arnavutköy’ü sırasıyla yüzde 24 ile Çatalca, yüzde 21 ile Gaziosmapaşa ve Silivri izledi. Şile, Tuzla, Beyoğlu, Esenler ve Büyükçekmece’deki artış oranı da yüzde 10’un üstünde seyretti.  Gaziosmanpaşa'daki artış kentsel dönüşüm bazlı olurken, Şile'deki artışta Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün etkisi büyük oldu. 


UZAK İLÇELER İYİ PRİM YAPTI

İstanbul’da konut fiyatlarının İstanbul’un kenar ve merkez sayılabilecek bölgelerine uzak ilçelerde daha hızlı yükselmesi ise araştırmanın dikkat çeken sonuçlarından biri olarak kayıtlara geçti.

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Larissa Göl Evleri satışa çıkıyor! 1.200 konut geliyor!Larissa Göl Evleri satışa çıkıyor! 1.200 konut geliyor!
  Doğu’nun en yüksek binası ESN Twin Towers satışa çıktıDoğu’nun en yüksek binası ESN Twin Towers satışa çıktı
  DKY 240 milyon liraya Kartal sahiline indiDKY 240 milyon liraya Kartal sahiline indi
  Strada’dan kadınlara özel: 2+1 daire alana 3 taş pırlantaStrada’dan kadınlara özel: 2+1 daire alana 3 taş pırlanta
  Butik yaşamın yeni adresi: Butiq KartalButik yaşamın yeni adresi: Butiq Kartal
  Rönesans Gayrimenkul'den 240 ay vade kampanyasına destekRönesans Gayrimenkul'den 240 ay vade kampanyasına destek