İpotekli konut satışında şok!

Türkiye genelinde yılın ilk dört ayında 274.983 adet konut satışı gerçekleşti. Konut satışlarında ilk 5 sırayı İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa illeri paylaştı.

KREDİLER

İpotekli konut satışında şok! Türkiye genelinde yılın ilk dört ayında 274.983 adet konut satışı gerçekleşti. KrediPazari.com'un edindiği bilgilere göre, konut satışlarında ilk 5 sırayı İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bursa illeri paylaştı. En az konut satışı Ocak ve Mayıs aylarında Hakkari'de gerçekleşirken, Nisan ayında en az konut satışı 11 adetle Ardahan'da gerçekleşti.

Şubat ayında ise Hakkari ilinde hiç konut satılmazken, Ardahan'da 6 adet konut satışı gerçekleşti.

İpotekli konut satışlarına bakıldığında ise ilk elden yılın ilk dört ayında 46.661 adet konut satıldı. Rakamlar ay bazında incelendiğinde Ocak ayında 14.759 adet, Şubat ayında 10.803 adet, Mart ayında 10.955 adet ve Nisan ayında 10.144 adet konut, ipotekli satışla sahiplerini buldu.

İpotekli ikinci el satışlarda ise ilk dört ayda 57.356 adet konut el değiştirdi. En çok konutun 17.287 adetle Ocak ayında satıldığı ve satışların Nisan ayına doğru azaldığı görüldü.

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Yasegül Özdemir
  Rönesans Gayrimenkul'den 240 ay vade kampanyasına destekRönesans Gayrimenkul'den 240 ay vade kampanyasına destek
  Adam Kule Nisan'da teslimAdam Kule Nisan'da teslim
  Gayrettepe'nin akıllı evi: Loca GayrettepeGayrettepe'nin akıllı evi: Loca Gayrettepe
  İnistanbul’da daire alan kredi taksitlerini teslimden sonra ödüyor!İnistanbul’da daire alan kredi taksitlerini teslimden sonra ödüyor!
  Metal Yapı'dan rekor 2017 hedefi!Metal Yapı'dan rekor 2017 hedefi!