İlk ikiz fuara bakanlık desteği!

Türkiye’nin ilk ikiz konferans fuarları Intergeo Eurasia ve Seismic Safety fuarlarını, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) destekliyor.

FUAR

İlk ikiz fuara bakanlık desteği!
Messe München International’ın ana kurucu ortağı olduğu MMI Eurasia Fuarcılık tarafından organize edilecek olan Türkiye’nin ilk ikiz konferans fuarları Intergeo Eurasia ve Seismic Safety fuarlarını, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) destekliyor.  Fuarlar, 28-29 Nisan 2014 tarihlerinde İstanbul WOW Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

MMI Eurasia Fuarcılık CEO'su Tolga Özkarakaş konuya ilişkin açıklamasında, “gerçekleştirilecek olan Intergeo Eurasia ve Seismic Safety İkiz fuarlarına, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın (AFAD)   logolarını vermek suretiyle desteklemeleri, ne kadar doğru bir iş yaptığımızın da göstergesidir. Yapılacak fuarlar birbirini tamamlayıcı niteliktedir” dedi.
Özkarakaş Intergeo Eurasia Fuarı'nın,  Güney Avrupa ve Ortadoğu’daki jeodezi, jeoinformasyon, inşaat ve çevre gibi alanlarda çalışmalar yapan uzmanlarını biraraya getireceğini söyledi.
Özkarakaş, “Fuar, mekansal altyapı verilerinin ortaya konulmasına ilişkin  tartışmaların yapılacağı önemli bir platform olurken, diğer yandan da jeoinformasyon sistemleri alanındaki en yeni teknoloji ve gelişmeleri katılımcılara sunacak. Mekansal verilerin gerekliliği, ilgili sektörler (inşaat, altyapı gibi) için bugünkü iş kararlarının önemli bir bölümünü oluşturmakta. Bu veriler, sektör yöneticileri için, meteorolojik olaylar, doğal afetler ve depremlere karşı geliştirilecek önlemler konusunda alınacak kararlara etki etmede hayati önem taşıyor” dedi. 

MMI Eurasia Fuarcılık CEO'su Tolga Özkarakaş ayrıca, Intergeo Eurasia Fuarı'nın bu konuda bir bilgi merkezi olacağını, modern dijital kadastro, harita üretim teknolojileri ve arazi denetimi ile gayrimenkul yönetimine ilişkin en gelişmiş yöntemleri katılımcıları ile paylaşacağını kaydetti. MMI Eurasia Fuarcılık CEO'su Tolga Özkarakaş, Seismic Safety Fuarı'nda şehir planlama ve tasarımı, güvenlik, depremle ve yangınla ilgili önlemler ve inşaat malzemeleri ile  çevre konularına ilişkin çözümlerin ortaya konacağını söyledi.

Tolga Özkarakaş, Seismic Safety Deprem Güvenliği Fuarı ile iligili olarak da şu bilgileri verdi:
“Sadece İstanbul’da yüzlerce konutun ve yerleşim bölgesinin kentsel dönüşüm projeleri ile rehabilite edilmesi gerekiyor. Söz konusu yatırım programının, yapıların deprem güvenliği amacıyla yenilenmesine yönelik çözümler konusunda büyük bir talep artışı olması bekleniyor. Sadece bu oluşum bile Seismic Safety Fuarı’nın sektör için önemini artırıyor”.

İKİZ FUARLAR...

Intergeo Eurasia Fuarı; fuar ve konferanstan oluşan  etkinlik kombinasyonu. Bu özelliği ile  organizasyon, katılımcılara ve ziyaretçilere iletişim ve diyalog ortamı sunacak. Ayrıca bu kombinasyon sağlıklı arazi geliştirme metodlarının yanısıra, harita üretimi teknolojilerinin ulaştığı noktayı, arazi denetimi ve gayrimenkul yönetim metodlarını katılımcı ve ziyaretçileri ile paylaşacak.
Fuar çerçevesinde düzenlenecek konferansın konuları ise; bölgesel ve uluslararası mesleki çalışmalar, işbirliği yapılabilecek alanlar, veri üretimi ve toplama, sektörel teknolojiler, kadastro, ve sektördeki başarılı çalışmalar olacak.

 Organizasyona destek verecek kuruluşlar ise şöyle:

-International Federation of Surveyors (FIG) – Uluslararası Ölçüm Federasyonu
-International Society for Photogrammetry and Remote Sensing (ISPRS) – Uluslararası Fotogrametri ve Uzaktan Algılama Birliği
-German Society for Geodesy, Geoinformation and Land Management (DVW e.V.) – Alman Jeodezi, Jeoinformasyon ve Arazi Yönetimi Derneği
-İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ)    
Seismic Safety Fuarı; Deprem Güvenliği, Yangın Koruma ve Kentsel Dönüşüm İhtisas Fuarı olan Seismic Safety Fuarı, depreme dayanıklı tasarım ve inşaat odaklı bir organizasyon.
Seismic Safety Fuarı deprem öncesi planlanma ve kentsel dönüşüm anlamında  tüm süreçleri kapsayan bir platform olma kimliğini ortaya koyuyor. Fuar'ın ana amacı hedef gruplara depremden kaynaklanan hasarları en aza indiren yenilikçi çözümleri sunmak.

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Çukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesiÇukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesi
  Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”
  NG Residence’tan kira garantili dev kampanyaNG Residence’tan kira garantili dev kampanya
  Konut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artılarıKonut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artıları
  Teknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyorTeknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyor
  Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!