Güldiker Mobilya, dünya markalarıyla yarışıyor

Adana'da 1985 yılından bu yana sektörde faaliyet gösteren Güldiker Mobilya, Cassara markası ile farkını ortaya koymaya odaklandı

SEKTÖREL

Güldiker Mobilya, dünya markalarıyla yarışıyor
Mobilya sektöründe Türkiye'nin önemli üretim merkezlerinden biri haline gelen Adana'da 1985 yılından bu yana sektörde faaliyet gösteren Güldiker Mobilya, Cassara markası ile farkını ortaya koymaya odaklandı. Güldiker Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güldiker, "Ürün tasarımlarımızın tamamı bize ait. Dünya markaları ile yarışır hale geldik” dedi.
 
Güldiker Mobilya'nın Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güldiker, 28 yıl önce 80 metrekarelik dükkanda başladıkları ticari hayatlarını günümüzde 13 bin metrekarelik alanda sürdürdüklerini söyledi. Güldiker, üretimlerini ‘Cassara' markası ile yaptıklarını belirterek, “Üretimimizde son teknolojiyi kullanıyoruz. Bayilik sistemi ile çalışıyoruz. Ürünlerimiz Türkiye'nin hemen her yerinde rahatlıkla bulunabiliyor. Ürün tasarımlarımız tamamen kendimize ait. Dünya markaları ile yarışır hale geldik” dedi. Güldiker, iç piyasanın yanı sıra yurtdışına da ürün gönderdiklerini vurgulayarak, “Yurtdışında Irak başta olmak üzere, İran, Libya, Suudi Arabistan ve Ermenistan gibi ülkelere ürün gönderiyoruz” diye konuştu. Türk mobilya sektöründeki firmaların, dünyanın en önemli ve büyük fuarlarına da katıldığını anlatan Güldiker, “Bu fuarlarda tasarım, marka yönetimi anlamında hiçbir eksikliğimizin olmadığını görüyoruz” dedi. Adana'nın son yıllarda mobilya sektöründe önemli marka ve üretim merkezi konumunda olduğunu  bildiren Güldiker, “Kentte yaklaşık 2 bin 500'e yakın firma üretim yapıyor. Yapılan araştırmalara göre Adana mobilya sektöründe faaliyet gösteren işyeri sayısı bakımından  iller sıralamasında 5, istihdam sayısı açısından ise 6'ncı sırada. Kentten başta Ortadoğu ülkeleri olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerine yılda 50 milyon dolarlık ihracat yapılıyor" dedi.
 
Sektör KDV indirimi bekliyor
 
Mobilya sektörünün emek yoğun bir sektör olduğunu anlatan Güldiker, şunları kaydetti: “Tekstilde olduğu gibi KDV yüzde 8'lere düşürülmeli. 2008'de yaşanan durgunluktan dolayı KDV'de indirim yapılmıştı. 5 yıl önce yapılan KDV indirimi ile rahatlayan sektör 4 -5 yıldır iyi gidiyordu. Ancak firmalar bugün yine durgunluk yaşıyor. Bundan dolayı sektör yine KDV indirimi beklentisine girmiş durumda.  Yapılacak indirim yararlı olacaktır. Yapılacak KDV  indirimini piyasaları canlandıracaktır. Bunun yanında dünya piyasasında firmaların rekabet gücünü etkileme adına önemli katkı sağlayacaktır."
 
Kobiden
 

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Larissa Göl Evleri satışa çıkıyor! 1.200 konut geliyor!Larissa Göl Evleri satışa çıkıyor! 1.200 konut geliyor!
  Doğu’nun en yüksek binası ESN Twin Towers satışa çıktıDoğu’nun en yüksek binası ESN Twin Towers satışa çıktı
  DKY 240 milyon liraya Kartal sahiline indiDKY 240 milyon liraya Kartal sahiline indi
  Strada’dan kadınlara özel: 2+1 daire alana 3 taş pırlantaStrada’dan kadınlara özel: 2+1 daire alana 3 taş pırlanta
  Butik yaşamın yeni adresi: Butiq KartalButik yaşamın yeni adresi: Butiq Kartal
  Rönesans Gayrimenkul'den 240 ay vade kampanyasına destekRönesans Gayrimenkul'den 240 ay vade kampanyasına destek