• Geleceğin mesleklerinden hangisini yapmak isterdiniz?

 • 21 1
  <strong>Etik yetkilisi</strong><br />
<br />
Bu meslek dalı, büyük kuruluşların neyin kazançlı...

  Etik yetkilisi

  Bu meslek dalı, büyük kuruluşların neyin kazançlı değil de neyin etik olduğunu anlayarak ona göre karar vermesini sağlamak için gerekli. Örneğin; bir şirket insan emeğini öncelik haline getirmeye karar verdiyse, etik yetkilisi bütün fabrikaları gezerek işin her adımında iş koşullarını gözlemlemekle yükümlü olacak.

 • 21 2
  <strong>Edge Computing uzmanı</strong><br />
<br />
Bu meslek, IoT altyapısını tamamlayan hayali...

  Edge Computing uzmanı

  Bu meslek, IoT altyapısını tamamlayan hayali bir Fortune 500 şirketi için oluşturuldu. ‘Edge computing‘ uzmanı, şu anki internet altyapısını ‘edge computing’ kullanan merkezsizleşmiş bir internet altyapısına çevirmekten sorumlu olacak. Bu da, devasa veri hacmi için daha fazla alan ve işlem kapasitesine ihtiyaç duyan kurumların işine yarayacak.

 • 21 3
  <strong>Veri dedektifi</strong><br />
<br />
Veri dedektifleri IoT cihazlardan ve ağlardan alınan...

  Veri dedektifi

  Veri dedektifleri IoT cihazlardan ve ağlardan alınan verileri analiz ederek işletmelere ve kuruluşlara veri temelli fikirler sunacak. Şirketler, bize ürün satabilmek için hakkımızda veri toplamaya fazlaca para ve zaman ayırıyor. Veri dedektifleri ise bir adım öteye giderek cihazları inceleyip veri toplayarak insanlara daha iyi nasıl hizmet verilebileceğini araştıracak.

 • 21 4
  <strong>‘Yol arkadaşı’</strong><br />
<br />
Bu meslek, biyoteknoloji sayesinde insanların daha...

  ‘Yol arkadaşı’

  Bu meslek, biyoteknoloji sayesinde insanların daha uzun yaşayacağı ve yaşlı insanların sayısının fazla olacağı bir gelecek için tasarlandı. Bu kişilerin işi ise; refakate ihtiyaç duyan yaşlılarla yürümek ve eski güzel zamanlar hakkında anlatmak isteyebileceklerini dinlemek.