FOTO GALERİLER

Bitti diye üzülmeyin! 116 gün tatil var

Bitti diye üzülmeyin! 116 gün tatil varTürkiye'nin en uzun tatili dün bitti. Çalışanlar şimdiden gelecek sene bayramların hangi güne geldiğini hesaplamaya başladı. 2018'de çalışanları hafta sonları dahil tam 116 gün tatil bekliyor. Üstelik Kurban Bayramı tatili yine 9 gün... YILBAŞI 2018 tatille başlıyor. 1 Ocak Pazartesi gününe denk geldiği için 30 ve 31 Aralık 2017 Cumartesi ve Pazar günleri de eklendiğinde yılbaşı tatili 3 güne çıkıyor.

Bitti diye üzülmeyin! 116 gün tatil var
Bu projeler 2035'e kadar tamamlanacak

Bu projeler 2035'e kadar tamamlanacakArtan nüfusu barındıracak şekilde, Paris, New York ve Tokyo gibi şehirler, kentsel dönüşüm planlarının bir parçası olarak parklar, okullar ve metrolar da dâhil olmak üzere daha fazla konut ve kamu kaynağı inşa ediyor. İşte yapım aşamasındaki en büyük kentsel dönüşüm projeleri; , ŞANGHAY, ÇİN – TODTOWN 2020 yılına kadar tamamlanması beklenen Todtown, Şanghay'ın Minhang Bölgesi'nde yer alıyor. InHabitat'a göre, bu projede 1000 daire birimi, 1.3 milyon metrekare alışveriş merkezi, 580.000 metre kare perakende, 1.5 milyon metrekare ofis alanı ve 53.000 metrekarelik bir kültür merkezi yer alacak. Todtown ayrıca, yeşil çatılardan, dağınık mini parklara kadar birçok yeşilliği bir araya getirecek. 1,5 milyar dolarlık projeye inşaat 2014'te başladı.

Bu projeler 2035'e kadar tamamlanacak
Bunu da yaptılar! 122 santimetre ev

Bunu da yaptılar! 122 santimetre evMimari bir tasarımda en çok vurgulanan olumlu özelliklerin başında geniş bir cephe, ışık alan büyük pencereler, ferah bir atmosfer gelir. Fakat Polonya’nın başkenti Varşova’da yer alan ve insanı hayrete düşürebilecek tasarımıyla dikkat çeken Keret House bu özelliklerin hiçbirini bünyesinde barındırmıyor. Sadece 122 santimlik bir genişlikte inşa edilen ve sıradanlığa karşı bir başkaldırı niteliği taşımaya aday Keret House imkânsız gibi görünen bir vizyonla hayata geçirildiğini her detayında ispatlıyor.

Bunu da yaptılar! 122 santimetre ev
Ünlü manken İstanbul'dan taşındı

Ünlü manken İstanbul'dan taşındı90'lı yıllarda podyumların tozunu attıran Bilun Dohmen, Bodrum'a yerleşti. Avrupa'da ve Türkiye'de sayısız defilede yer alan eski manken, Bodrum Gündoğan'da küçük bir çiftlik kurdu.

Ünlü manken İstanbul'dan taşındı
Cam seyir terasına yoğun ilgi!

Cam seyir terasına yoğun ilgi!Türkiye'nin önemli kanyonlarından biri olan Çatak Kanyonu'na yapılan cam terasla kanyonun 7 kilometrelik bölümünün yanı sıra Devrekani Çayı da izlenebiliyor.

Cam seyir terasına yoğun ilgi!

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA