FOTO GALERİLER

Türkiye'nin en değerli 10 mimari eseri

Türkiye'nin en değerli 10 mimari eseriTürkiye'nin en değerli eserleri belirlendi. İşte sıralama... AYASOFYA MİMARLARI: Miletli İsidoros ve Trallesli Anthemius İstanbul, 532-537 Ayasofya klasik Roma mimarisinin son büyük eseridir. 532 ve 537 yılları arasında İmparator Justinian’ın emriyle yapıldı. Miletoslu İsidoros ve matematikçi Trallesli (Aydın) Anthemius’un eseridir. Bilhassa Anthemius, İskenderiye Kitaplığı’ndaki son bazı eserleri özetlemiş, özellikle İskenderiyeli Heron’un statik üzerindeki görüşlerini zikretmiştir ve bugün kaybolan bu eserlerin hem zihnimizde zamanımıza kadar yaşaması hem de Ayasofya’nın strüktürünün bunlardan etkilendiği açıkça ortaya konmuştur. Ayasofya kemerler ve sütunlar üzerinde duran bir eserdir. Bu sütunlar, imparatorluğun dört bir yanından getirilmiştir. Bu bir mali tasarruf sayılmaktan çok, emperyal bir hâkimiyetin görülmesi olarak düşünülmelidir. Benzer tavrı ve malzeme naklini Kanuni Sultan Süleyman devrinde de Mimar Sinan’ın büyük eseri için söylemek mümkündür.

Türkiye'nin en değerli 10 mimari eseri
İşte dünyanın en yaşanılamaz şehirleri

İşte dünyanın en yaşanılamaz şehirleriİngiliz Economist dergisi 2017'de yaşam koşullarının en kötü olduğu şehirleri sıraladı.  1- Şam

İşte dünyanın en yaşanılamaz şehirleri
Bu evin yatak odasını gören şok oluyor

Bu evin yatak odasını gören şok oluyorMelbourne’deki lüks malikane, geniş yatak odaları, özel havuzu ve 1 milyon dolarlık fiyatıyla dikkat çekiyor. Fakat malikanenin yatak odalarından biri, tasarımıyla ‘Yok artık!’ dedirtti.

Bu evin yatak odasını gören şok oluyor
Milyonluk evi 20 TL'ye sattı!

Milyonluk evi 20 TL'ye sattı!Finans sektöründe çalışan Low, evin tadilatı için 150 bin sterlin daha harcayarak eşi ve iki çocuğuyla yaşamaya başladı.

Milyonluk evi 20 TL'ye sattı!
İşte dünyanın en büyükleri! 6 Türk daha eklendi

İşte dünyanın en büyükleri! 6 Türk daha eklendiUluslararası inşaat sektörü dergisi ENR, "Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi" listesi yayımlandı. Türkiye yine listeye Çin’in ardından en fazla taahhüt şirketi sokan ülke oldu. Türkiye’den geçen sene listeye 40 şirket girebilmişti, bu sene rakam 6 arttı. İşte o şirketlerin sıralamaları... RÖNESANS HOLDİNG 2016: 44 2017: 38

İşte dünyanın en büyükleri! 6 Türk daha eklendi

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA