Fark yaratan projelerin mimarı Peker GYO halka arz ediliyor

Türkiye’de hayata geçirdiği Anthill Residence, Ataköy Nef 22, Sultan Makamı Çengelköy ve Bomonti Business Center gibi öncü projelerle gayrimenkul sektöründe adından söz ettiren Peker Grubu şirketlerinden Peker GYO halka açılıyor.

KONUT HABERLERİ

Fark yaratan projelerin mimarı Peker GYO halka arz ediliyor
2018 ile birlikte hız kazanan halka arzlara bir yenisi daha ekleniyor. Türkiye’de hayata geçirdiği Anthill Residence, Ataköy Nef 22, Sultan Makamı Çengelköy ve Bomonti Business Center gibi öncü projelerle gayrimenkul sektöründe adından söz ettiren Peker Grubu şirketlerinden Peker GYO halka açılıyor.
Talep toplama tarihlerinin 15-16 Şubat olarak açıklandığı halka arz kapsamında Peker GYO, 5,50 TL fiyattan satışa çıkan hisseleri 45 gün sonra 5,61 TL’den geri almayı taahhüt ediyor.

Peker Holding çatısı altında faaliyet gösteren Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş halka açılıyor. Konsorsiyum lideri Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş tarafından Borsa İstanbul’da (BİST) gerçekleştirilecek halka arz için 15-16 Şubat tarihlerinde sabit fiyatla talep toplama yöntemi kullanılacak. Peker GYO’nun halka arz fiyatı 5,50 TL olarak belirlendi. Halka arz edilecek payların 9 milyon 600 bin liralık nominal tutarı, şirketin mevcut sermayesinin yüzde 32’sini oluşturuyor.  Yüzde 55,7 iskonto oranıyla satışa çıkacak hisselerin 21 Şubat tarihinde BİST’de işlem görmesi bekleniyor.

45 GÜN SONRA GERİ ALIM GARANTİSİ

Peker GYO ve ortaklar tarafında 1 yıl boyunca pay satmama ve bedelli sermaye artırımı yapmama taahhüdünün geçerli olacağı halka arzda yatırımcılar, paylarını 37 gün süreyle aralıksız bir şekilde hesaplarında tutmaları durumunda, hisselerin işlem görmeye başlamasından itibaren 45 gün sonra hisse başına 5,61 TL ile geri satma hakkına sahip olacak.
Türkiye’de Anthill Residence, Ataköy Nef 22, Sultan Makamı Çengelköy ve Bomonti Business Center gibi projeleri hayata geçiren Peker Grubu şirketlerinden Peker GYO, Türkiye, Almanya ve İngiltere’de gayrimenkul ve arsa geliştirmeye devam ediyor olup, bu konudaki uzmanlığını sadece Türkiye’de değil, yurtdışında da sürdürüyor.

584 MİLYON TL’LİK PORTFÖY BÜYÜKLÜĞÜ

Halihazırda şirketin gayrimenkul portföyünü, Ataköy Nef 22 ve Sultan makamı Çengelköy projeleri ve 10 bin 300 metrekare büyüklüğe sahip Çamlıca arazisi oluşturuyor. Peker GYO’nun 2017 Eylül sonu itibarıyla portföy büyüklüğü ise 584 milyon TL seviyesinde bulunuyor.

HALKA ARZIN KÜNYESİ

Konsorsiyum Lideri: Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş 
Talep Toplama Yöntemi: Sabit Fiyatla Talep Toplama
Talep Toplama Tarihleri: 15-16 Şubat
Halka Arz Fiyatı: 5,50 TL
Sermaye: 9.600.000 TL
Halka Arz Oranı: %32
Halka Arz Büyüklüğü: 52.800.000 TL
Halka Arz Yöntemi: Ortak Satışı
Yurtiçi Bireysel Yatırımcılar: %35
Yurtiçi Kurumsal Yatırımcılar: %45
Yurtdışı Kurumsal Yatırımcılar: %20
Geri Alım Taahhüdü: 37 gün
Geri Alım Fiyatı: 5.61 TL
Etiketler : halka arzPeker GYO

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Folkart yeni projesi Vega'yı tanıttıFolkart yeni projesi Vega'yı tanıttı
  Emlak Konut GYO'nun yeni projesi satıştaEmlak Konut GYO'nun yeni projesi satışta
  Makyol Gayrimenkul'de hedef büyüttü!Makyol Gayrimenkul'de hedef büyüttü!
  Artaş İnşaat 2.534 konut teslim ettiArtaş İnşaat 2.534 konut teslim etti
  Çukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesiÇukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesi
  Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”