EBRD'den İş Bankası'na yenilenebilir enerji desteği

GÜNCEL

ANKARA (AA) - Avrupa İmar ve Kalkınma Bankasınca (EBRD), İş Bankası'na Türkiye'deki küçük ölçekli yenilenebilir enerji ve kaynak verimliliği projelerinin finansmanı için 55 milyon dolarlık kaynak sağlanacağı bildirildi.

EBRD'nin açıklamasında, kredinin yenilenen Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı (TurSEFF) kapsamında verileceği belirtilerek, bu çerçevede daha önce Türkiye'deki bankalara endüstriyel enerji verimliliği projeleri için EBRD, Avrupa Yatırım Bankası ve Japon Uluslararası İşbirliği Bankası tarafından 600 milyon avroluk kaynak sağlandığı hatırlatıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Ertürk, EBRD ile olan uzun süreli iş birliğinin güçlenmesinden memnun olduklarını kaydederek, "EBRD'nin Türkiye'de küçük ölçekli yenilenebilir enerji ve kaynak verimliliği projelerindeki kilit rolünü desteklemekten memnunuz. Ayrıca, Türk yatırımcılarının daha sürdürülebilir bir ekonomiye katkı sağlamak noktasındaki çabalarını teşvik etmekten de onur duyuyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler :

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Çukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesiÇukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesi
  Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”
  NG Residence’tan kira garantili dev kampanyaNG Residence’tan kira garantili dev kampanya
  Konut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artılarıKonut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artıları
  Teknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyorTeknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyor
  Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!