EBRD'den İş Bankası'na yenilenebilir enerji desteği

GÜNCEL

ANKARA (AA) - Avrupa İmar ve Kalkınma Bankasınca (EBRD), İş Bankası'na Türkiye'deki küçük ölçekli yenilenebilir enerji ve kaynak verimliliği projelerinin finansmanı için 55 milyon dolarlık kaynak sağlanacağı bildirildi.

EBRD'nin açıklamasında, kredinin yenilenen Türkiye Sürdürülebilir Enerji Finansman Programı (TurSEFF) kapsamında verileceği belirtilerek, bu çerçevede daha önce Türkiye'deki bankalara endüstriyel enerji verimliliği projeleri için EBRD, Avrupa Yatırım Bankası ve Japon Uluslararası İşbirliği Bankası tarafından 600 milyon avroluk kaynak sağlandığı hatırlatıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Ertürk, EBRD ile olan uzun süreli iş birliğinin güçlenmesinden memnun olduklarını kaydederek, "EBRD'nin Türkiye'de küçük ölçekli yenilenebilir enerji ve kaynak verimliliği projelerindeki kilit rolünü desteklemekten memnunuz. Ayrıca, Türk yatırımcılarının daha sürdürülebilir bir ekonomiye katkı sağlamak noktasındaki çabalarını teşvik etmekten de onur duyuyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Etiketler :

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  'Türkiye'de kazandığımız burada kalacak''Türkiye'de kazandığımız burada kalacak'
  Mesa'dan bir dev proje daha!Mesa'dan bir dev proje daha!
  Folkart yeni projesi Vega'yı tanıttıFolkart yeni projesi Vega'yı tanıttı
  Emlak Konut GYO'nun yeni projesi satıştaEmlak Konut GYO'nun yeni projesi satışta
  Makyol Gayrimenkul'de hedef büyüttü!Makyol Gayrimenkul'de hedef büyüttü!
  Artaş İnşaat 2.534 konut teslim ettiArtaş İnşaat 2.534 konut teslim etti