Döviz bozduran ‘ev’de kazanacak

DKY İnşaat Genel Müdürü Tevfik Türel, hükümetin dolar bozdurma kampanyasına yüzde 2.5 indirimle katıldıklarını belirterek, dövizini bozduranların 3 defa kazançlı çıkacağını söyledi...

KONUT HABERLERİ

Döviz bozduran ‘ev’de kazanacak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yatırımların Türk Lirası ile yapılması yönündeki çağrısına bir destek de DKY İnşaat’tan geldi. DKY İnşaat, peşin alımları döviz bozdurup TL üzerinden yapanlara kampanya indirimi dışında yüzde 2.5 ek indirim sağlama kararı aldı.

DKY İnşaat Genel Müdürü Tevfik Türel, DKY İnşaat’ın kuruluşundan itibaren tüm tedariklerini TL üzerinden yaptığını ifade ederek, “Geçmişte olduğu gibi tüm satışlarımızı TL üzerinden yapmayı sürdüreceğiz” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “TL’ye dönün” çağrısına uyanların 3 defa kazançlı çıkacağını anlatan Türel, “Bunu bir örnekle anlatalım. 250 bin TL’nizle 2.5 TL’den 100 bin dolar aldınız. Dolar bugün ortalama 3.40 TL. Bugün 100 bin dolarınızı bozdurduğunuzda elinizde 340 bin TL’niz olacak. 2016 yılında konut fiyatlarında ciddi anlamda düzeltmeler yaşandı. Şu anda konutun dip fiyatlarda olduğunu düşüyoruz. Konuttaki inşaat maliyet artışları henüz fiyata yansımadı. Bu durumda konut almak size ayrıca kazandıracak” dedi.

Dövizi olana çağrı
15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişiminde canını hiçe sayan Türk halkının sonraki bir haftada hiç düşünmeden 8.7 milyar dolar bozdurduğunu hatırlatan Türel, “Halkımız canını ortaya koyduktan sonra parasını da ortaya koydu. Bugün ise dolar bozdurmak üç defa kazandıracak. Önce ülkenizin ekonomisine katkı sağlayacaksınız, ardından kur farkından kazanacaksınız ve son olarak da ucuz fiyatlara konut ya da işyeri sahibi olacaksınız” diye konuştu.

Fiyatlar yüzde 16 aşağıda
Konut maliyetlerindeki artışın yüzde 6 olmasına rağmen 2016 yılında satış fiyatlarının yüzde 10’dan fazla düştüğünü anlatan DKY İnşaat Genel Müdürü Tevfik Türel, “Bu tablo bize şu anda konut ve ofis fiyatlarının en az yüzde 16 aşağıda olduğunu gösteriyor. 2017’de konut fiyatlarının yukarı yönde olacağı çok açık. Eğer konut almayı düşünen varsa bu fırsatları kaçırmamalı” dedi. DKY İnşaat’ın ciddi bir satış ivmesi yakaladığını da sözlerine ekleyen Türel, “Bir ay önce başlayan kampanyada ciddi artışlar yakaladık. Yılbaşına kadar bu ivmenin artarak sürmesini bekliyoruz” dedi.

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Yasegül Özdemir
  Rönesans Gayrimenkul'den 240 ay vade kampanyasına destekRönesans Gayrimenkul'den 240 ay vade kampanyasına destek
  Adam Kule Nisan'da teslimAdam Kule Nisan'da teslim
  Gayrettepe'nin akıllı evi: Loca GayrettepeGayrettepe'nin akıllı evi: Loca Gayrettepe
  İnistanbul’da daire alan kredi taksitlerini teslimden sonra ödüyor!İnistanbul’da daire alan kredi taksitlerini teslimden sonra ödüyor!
  Metal Yapı'dan rekor 2017 hedefi!Metal Yapı'dan rekor 2017 hedefi!