100 milyon dolarlık arazi ne olacak?

İstanbul'da Veliefendi Hipodromu'nun içinde yer aldığı bölgeyi de kapsayan 500 bin metrekarelik şehir parkı için çalışmalar hızlandırıldı.

İNŞAAT

100 milyon dolarlık arazi ne olacak?
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), park alanı dahilindeki 100 milyon doların üzerinde değere sahip arazilerin ticari imarlarını durdurarak kamulaştırma çalışması başlattı. Bu amaçla Merter D-100 karayolu ile sahil yolu arasında kurulacak şehir parkındaki imar planlamaları durduruldu.

ARSALAR KAMULAŞTIRILDI
İlk olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın 2013 yılındaki duyurusuyla başlatılan çalışmalar kapsamında, 196 milyon lira ödenerek Emlak Konut GYO'nun arsası satın alındı. Ardından diğer parseller de ücretler ödenerek satın alınmaya başlandı. Belediye'ye imar talebiyle başvuran firmalar ise geri çevriliyor. Eski Ulusoy Terminali olarak bilinen Baykanlar Tekstil'in servet değerindeki arazide yapmak istediği ticari bina için yaptığı başvuru da reddedildi. Bakırköy Belediyesi'ne başvuran şirket, ilçe belediyesinden aldığı imar için başvuru yazısını İBB'ye gönderdi. Bakırköy Belediyesi'nin verdiği dilekçede, 2005 yılındaki imar planlarında ticaret ve turizm alanı gözüken alanla ilgili 2013 yılında imar izni verildiği belirtildi. İlçe belediyesinin verdiği karara göre, otel ve iş merkezi yapılması kararlaştırılan alanda iki katlı turizm ve ticaret merkezi yapılabilmesi öngörüldü. Nihai onay için Büyükşehir Belediye Meclisi'ne gönderilen düzenleme, Kadir Topbaş'ın park yapma sözü nedeniyle geri çevrildi. Büyükşehir Belediyesi alanın kamulaştırılması için çalışmalarını da hızlandırdı. 

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Çukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesiÇukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesi
  Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”
  NG Residence’tan kira garantili dev kampanyaNG Residence’tan kira garantili dev kampanya
  Konut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artılarıKonut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artıları
  Teknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyorTeknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyor
  Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!