Dahi ve üstün zekalı çocuklar buluşacak

- TÜZDER tarafından düzenlenen etkinlik, 13 Mayıs'ta YTÜ Davutpaşa Kampüsü'nde gerçekleştirilecek

GÜNCEL

İSTANBUL (AA) - Tüm Üstün Zekalılar Derneğince (TÜZDER) düzenlenen 5. Dahiler ve Üstün Zekalılar Günü, 13 Mayıs'ta Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Davutpaşa Kampüsünde yapılacak.

TÜZDER'den yapılan açıklamaya göre, dernek, dahi ve üstün zekalı çocukları, eski Dünya Dahiler Birliği Başkanı ve Uluslararası Eğitimde İnovasyon Merkezi (ICIE) Direktörü Prof. Dr. Taisir Subhi Yamin ve Türkiye'nin dahi çocuklarına kendilerini adayan eğitimcilerle buluşturacak.

"Altın Keşif Dahiler" konseptiyle düzenlenen 5. Dahiler ve Üstün Zekalılar Günü'ne, 13 Mayıs Cumartesi günü YTÜ Davutpaşa Kampüsü ev sahipliği yapacak.

YTÜ, İstanbul Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi ve Boğazhisar Eğitim Kurumları iş birliğiyle düzenlenen etkinlikte, STEM (Bilim Teknoloji Mühendislik Matematik) Laboratuvarlarında yetişen dahi çocuklar da projelerini sergileyecek.

Minik mucitler; "Telefonla Kontrol Edilen Araba", "Sesle Çalışan Lamba", "Otomatik Mama Kabı", "Mini Akıllı Ev", "Mesafe Sensörlü Oyun Konsolu" ve "Lego Çay Makinesi" gibi ilginç bilim projeleriyle medyanın karşısına çıkacak.

Etkinlikte, yerli ve yabancı uzmanlar tarafından yapılacak sunumlarda hem eğitimcilere hem de dahi ve üstün zekalı çocukların ailelerine önemli bilgiler aktarılacak.

Prof. Dr. Taisir Subhi Yamin, "Üstünlerde Üretici ve Keşfedici Düşüncenin Zihinsel Süreçleri", Bahçeşehir Üniversitesi Üstün Yetenek Eğitmeni Dr. Bahar Eriş de "Üstün Potansiyelden Üstün Yeteneğe; Bilişsel Esneklik Nedir? Nasıl Gelişir", İstanbul Ticaret Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Oya Özkardeş "Hem Üstün Zekalı Hem Başarısız Olabilir mi?", Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Seval Erden "Üstün Yetenekli Çocuklar ile İletişim" başlıklı sunum yapacak.

Etiketler :

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Akkuyu Nükleer Santrali'nin yapımı ne zaman başlayacak?Akkuyu Nükleer Santrali'nin yapımı ne zaman başlayacak?
  2020'ye kadar 44 yeni AVM2020'ye kadar 44 yeni AVM
  Larissa Göl Evleri satışa çıkıyor! 1.200 konut geliyor!Larissa Göl Evleri satışa çıkıyor! 1.200 konut geliyor!
  Doğu’nun en yüksek binası ESN Twin Towers satışa çıktıDoğu’nun en yüksek binası ESN Twin Towers satışa çıktı
  DKY 240 milyon liraya Kartal sahiline indiDKY 240 milyon liraya Kartal sahiline indi
  Strada’dan kadınlara özel: 2+1 daire alana 3 taş pırlantaStrada’dan kadınlara özel: 2+1 daire alana 3 taş pırlanta