Çeşme'ye tatilci akını!

Bayram tatilinde 700 bin turisti ağırlayan Çeşme, günübirlik ziyaretçilerle 9 günde 1 milyona ulaşıyor

SEKTÖREL

Çeşme'ye tatilci akını! 9 günlük bayram tatili, sahil bölgelerini doldururken; Çeşme bu sürede 1 milyon ziyaretçiye ulaşmayı hedefliyor. Çeşme Turistik Otelciler Birliği Başkan Vekili Yakup Demir, "Çeşme'nin nüfusu 40 bin civarında. Bayramda Çeşme'de konaklama tesislerinde kalanlar ve yazlıklarına gelenlerin sayısı 600-700 bini buluyor. Günübirlik gelenlerle bu sayı 1 milyona ulaşacak diye düşünüyoruz" dedi. Çeşme'de her bütçeye göre tatil olanağı olduğunu söyleyen Demir, "Çeşme pahalı bir destinasyon diye açıklamalar yapılıyor. Biz hiçbir zaman ucuz olduğunu söylemedik. Ancak 50-60 liraya oda ve kahvaltı alabilmek mümkün. Bunu bayram günlerinde bile sağlayabilirsiniz" diye konuştu. Yakup Demir, Ege turizminin bu sezon büyük kayıplar yaşamamasının ana nedeninin de 'yerli turizme hitap etmesi' olduğunu sözlerine ekledi.

Kurban Bayramı'nda bazı tatilcilerin tercihi Yunan adaları oldu. Cumartesi gününden itibaren İstanköy (Kos) Adası'na geçmek isteyenler, Bodrum'daki bilet satış ofisleri önünde hareketlilik yaşanmasına neden oldu. Yunan adalarına sefer düzenleyen firmanın yetkilileri feribot seferlerinin yüzde 80 doluluk oranlarına ulaştığını belirtti.

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Yasegül Özdemir
  Rönesans Gayrimenkul'den 240 ay vade kampanyasına destekRönesans Gayrimenkul'den 240 ay vade kampanyasına destek
  Adam Kule Nisan'da teslimAdam Kule Nisan'da teslim
  Gayrettepe'nin akıllı evi: Loca GayrettepeGayrettepe'nin akıllı evi: Loca Gayrettepe
  İnistanbul’da daire alan kredi taksitlerini teslimden sonra ödüyor!İnistanbul’da daire alan kredi taksitlerini teslimden sonra ödüyor!
  Metal Yapı'dan rekor 2017 hedefi!Metal Yapı'dan rekor 2017 hedefi!