Çamlıca Camii’ne yeni isim önerisi

Yapım çalışmaları büyük bir hızla devam eden Çamlıca Camii TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın sunduğu yeni isim önerisiyle bir kez daha gündeme geldi. Kahraman, camiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adının verilmesini istedi.

GÜNDEM

Çamlıca Camii’ne yeni isim önerisi
Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen 4'üncü Üsküdar Kitap Fuarı’nda konuşan TBMM Başkanı İsmail Kahraman’dan gündem yaratan bir açıklama geldi. Kahraman burada yaptığı konuşmada yapım çalışmaları süren Çamlıca Camii’ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adının verilmesini önerdi.

KENDİSİ İSTEMEZ AMA ZORLAYALIM

Kahraman’ın konuşmasındaki ilgili bölüm şu şekilde: Cumhurbaşkanımızın damgasını vurduğu yerlerden birisi Türkiye’de olduğu gibi Üsküdar’dır. Ve inşallah Çamlıca’daki caminin adı ‘Recep Tayyip Erdoğan Camii’ olur. Kendinin kabul edeceğini zannetmiyorum ama zorlayalım. Bu isim uygun değil mi? Oyunuza sığınıyorum. Kabul edenler ve kabul edenler? Saf demokrasi bu, oylama böyle yapılır.

BU RAMAZANDA AÇILMASI BEKLENİYOR

6 Ağustos 2013'de temelleri atılan Çamlıca Cami inşaatının yüzde 95'ten fazlası tamamlandı. Dünyanın en büyük 'alem'i ile 220 metre boyuyla bir camiye takılan en uzun "Fetih Suresi"ne sahip caminin bu sene ramazan ayında ibadete açılması bekleniyor. 

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Folkart yeni projesi Vega'yı tanıttıFolkart yeni projesi Vega'yı tanıttı
  Emlak Konut GYO'nun yeni projesi satıştaEmlak Konut GYO'nun yeni projesi satışta
  Makyol Gayrimenkul'de hedef büyüttü!Makyol Gayrimenkul'de hedef büyüttü!
  Artaş İnşaat 2.534 konut teslim ettiArtaş İnşaat 2.534 konut teslim etti
  Çukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesiÇukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesi
  Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”