Çamlıca Camii’ne yeni isim önerisi

Yapım çalışmaları büyük bir hızla devam eden Çamlıca Camii TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ın sunduğu yeni isim önerisiyle bir kez daha gündeme geldi. Kahraman, camiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adının verilmesini istedi.

GÜNDEM

Çamlıca Camii’ne yeni isim önerisi
Üsküdar Belediyesi tarafından düzenlenen 4'üncü Üsküdar Kitap Fuarı’nda konuşan TBMM Başkanı İsmail Kahraman’dan gündem yaratan bir açıklama geldi. Kahraman burada yaptığı konuşmada yapım çalışmaları süren Çamlıca Camii’ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın adının verilmesini önerdi.

KENDİSİ İSTEMEZ AMA ZORLAYALIM

Kahraman’ın konuşmasındaki ilgili bölüm şu şekilde: Cumhurbaşkanımızın damgasını vurduğu yerlerden birisi Türkiye’de olduğu gibi Üsküdar’dır. Ve inşallah Çamlıca’daki caminin adı ‘Recep Tayyip Erdoğan Camii’ olur. Kendinin kabul edeceğini zannetmiyorum ama zorlayalım. Bu isim uygun değil mi? Oyunuza sığınıyorum. Kabul edenler ve kabul edenler? Saf demokrasi bu, oylama böyle yapılır.

BU RAMAZANDA AÇILMASI BEKLENİYOR

6 Ağustos 2013'de temelleri atılan Çamlıca Cami inşaatının yüzde 95'ten fazlası tamamlandı. Dünyanın en büyük 'alem'i ile 220 metre boyuyla bir camiye takılan en uzun "Fetih Suresi"ne sahip caminin bu sene ramazan ayında ibadete açılması bekleniyor. 

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Çukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesiÇukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesi
  Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”
  NG Residence’tan kira garantili dev kampanyaNG Residence’tan kira garantili dev kampanya
  Konut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artılarıKonut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artıları
  Teknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyorTeknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyor
  Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!