Bodrum depreminin yaraları sarılıyor!

Bodrum’da 21 Temmuz’da yaşanan depremin ardından Bodrum Kaymakamlığı evlerinde ağır ve orta dereceli hasar oluşan vatandaşlara yaklaşık 1 milyon lira yardımda bulundu.

KONUT HABERLERİ

Bodrum depreminin yaraları sarılıyor!
Bodrum’da yaşanan 6,5 büyüklüğündeki deprem bölgedeki bazı evlerde ciddi zarara yol açtı. Bodrum Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, bu sarsıntıdan evleri zarar gören vatandaşlara yaklaşık bir milyon lira yardımda bulundu.

12 saat içinde hayat normale döndü

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, depremin ardından yaşanan sıkıntıların kısa sürede giderildiğini ve hayatın 12 saat içinde normale döndüğünü söyledi.

Bin 185 kişi hasar tespiti için başvurdu

Bu şiddetteki bir depremin can kaybı yaşanmadan atlatılmasında, ilçedeki özgün mimarinin etkili olduğunu belirten Yılmaz, hasar tespiti için kendilerine bin 185 vatandaşın başvuruda bulunduğunu belirtti.

400 vatandaşa 1milyon lira yardım

Yılmaz, hasar tespit çalışmaları sonucunda, Bodrum Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca, 400 vatandaştan, evlerinde ağır hasar oluşanlara 3 bin 500'er lira, orta derecede hasar oluşanlara ise 2 bin 500'er lira olmak üzere yaklaşık 1 milyon lira yardım yapıldığını kaydetti.

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Çukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesiÇukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesi
  Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”
  NG Residence’tan kira garantili dev kampanyaNG Residence’tan kira garantili dev kampanya
  Konut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artılarıKonut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artıları
  Teknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyorTeknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyor
  Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!