Arap yatırımcılardan yeni atak! 100 milyar dolarlık yatırım yapacaklar

Yabancı yatırımcılar, yatırımlarında Türkiye'yi tercih etmeye devam ediyor… Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin en büyük şirketleri Türkiye'ye 100 milyar dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor…

KONUT HABERLERİ

Arap yatırımcılardan yeni atak! 100 milyar dolarlık yatırım yapacaklar Yabancı yatırımcılar, Türkiye'ye yatırım yapmatya devam ediyor... Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri'nin en büyük şirketleri Türkiye'ye yüzlerce milyar dolarlık yatırım yapmak için gerekli çalışmalara başladı.

100 milyar dolarlık yatırım

Birleşik Arap Emirlikleri merkezli Abu Dhabi Investment Grup Başkanı Zayed Bin Aweidha, Türkiye'de katıldığı bir televizyon programında yapacağı yatırımlar hakkında bilgi verdi.

Aweidha, Türkiye'yle körfez ülkelerinin politik ve ekonomik işbirliğinin hızla devam ettiğini belirtti ve önümüzdeki günlerde Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Katar'dan Türkiye'ye 100 milyar dolardan fazla yatırım yapılacağının da müjdesini verdi.
Etiketler : yatırımTürkiyeARAP

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Yasegül Özdemir
  Rönesans Gayrimenkul'den 240 ay vade kampanyasına destekRönesans Gayrimenkul'den 240 ay vade kampanyasına destek
  Adam Kule Nisan'da teslimAdam Kule Nisan'da teslim
  Gayrettepe'nin akıllı evi: Loca GayrettepeGayrettepe'nin akıllı evi: Loca Gayrettepe
  İnistanbul’da daire alan kredi taksitlerini teslimden sonra ödüyor!İnistanbul’da daire alan kredi taksitlerini teslimden sonra ödüyor!
  Metal Yapı'dan rekor 2017 hedefi!Metal Yapı'dan rekor 2017 hedefi!