ADT Almanya yolcusu

- Adana Devlet Tiyatrosu, 4. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali'nde "Bu Da Geçer Yahu"adlı oyununu sahneleyecek

SAĞLIK & KÜLTÜR SANAT

ADANA (AA) - Adana Devlet Tiyatrosu (ADT), 4. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali'nde "Bu Da Geçer Yahu" adlı oyununu sanatseverlerin beğenisine sunacak.

ADT'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye Cumhuriyeti Frankfurt Başkonsolosluğunun himayesinde Tiyatro Frankfurt tarafından 5-15 Mayıs'ta gerçekleştirilecek festivalde, Türk tiyatrosunun önemli eserleri, çok sayıda Türk ve Alman vatandaşı için sahnelenecek.

ADT de festivalde Uğur Saatçi'nin kaleme aldığı, Barış Erdenk'in sahneye koyduğu müzikli ve danslı "Bu da Geçer Yahu" adlı eseriyle perde açacak.

İstanbul'un işgal altından kurtulmasına yardımcı olmaya çalışan bir grup insanın planlarının anlatıldığı oyun, 13 Mayıs Cumartesi günü Theater Rüsselsheim Sahnesi'nde saat 20.00'de izleyicisiyle buluşacak.

Dekor tasarımı Emre Satı, kostüm tasarımı Funda Karasaç, ışık tasarımı Özer Kuşkaya, dansları Sibel Erdenk ve müzikleri ise Emin Serdar Kurutçu'ya ait oyunda, başlıca rolleri Doruk Nalbantoğlu, Mazlum Taşkıran, Fırat Demirağ, Efe Ünsal,Yeliz Tekman, Hülya Yıldız, Burak Erol, Recep Kekil, Ozan Sargın, Dilek Dokumacı, Ömer Bertan, Nazlı Köymen, Berna Tülay Uğurlar, Refik Koral Kısakürek, Mustafa Hardaldalı, Vahit Yöney, Gürcan Alğan, Umut Verdi Boğaç, Zeyrek Yıldız paylaşıyor.

Etiketler :

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Çukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesiÇukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesi
  Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”
  NG Residence’tan kira garantili dev kampanyaNG Residence’tan kira garantili dev kampanya
  Konut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artılarıKonut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artıları
  Teknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyorTeknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyor
  Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!