ADT Almanya yolcusu

- Adana Devlet Tiyatrosu, 4. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali'nde "Bu Da Geçer Yahu"adlı oyununu sahneleyecek

SAĞLIK & KÜLTÜR SANAT

ADANA (AA) - Adana Devlet Tiyatrosu (ADT), 4. Frankfurt Türk Tiyatro Festivali'nde "Bu Da Geçer Yahu" adlı oyununu sanatseverlerin beğenisine sunacak.

ADT'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Türkiye Cumhuriyeti Frankfurt Başkonsolosluğunun himayesinde Tiyatro Frankfurt tarafından 5-15 Mayıs'ta gerçekleştirilecek festivalde, Türk tiyatrosunun önemli eserleri, çok sayıda Türk ve Alman vatandaşı için sahnelenecek.

ADT de festivalde Uğur Saatçi'nin kaleme aldığı, Barış Erdenk'in sahneye koyduğu müzikli ve danslı "Bu da Geçer Yahu" adlı eseriyle perde açacak.

İstanbul'un işgal altından kurtulmasına yardımcı olmaya çalışan bir grup insanın planlarının anlatıldığı oyun, 13 Mayıs Cumartesi günü Theater Rüsselsheim Sahnesi'nde saat 20.00'de izleyicisiyle buluşacak.

Dekor tasarımı Emre Satı, kostüm tasarımı Funda Karasaç, ışık tasarımı Özer Kuşkaya, dansları Sibel Erdenk ve müzikleri ise Emin Serdar Kurutçu'ya ait oyunda, başlıca rolleri Doruk Nalbantoğlu, Mazlum Taşkıran, Fırat Demirağ, Efe Ünsal,Yeliz Tekman, Hülya Yıldız, Burak Erol, Recep Kekil, Ozan Sargın, Dilek Dokumacı, Ömer Bertan, Nazlı Köymen, Berna Tülay Uğurlar, Refik Koral Kısakürek, Mustafa Hardaldalı, Vahit Yöney, Gürcan Alğan, Umut Verdi Boğaç, Zeyrek Yıldız paylaşıyor.

Etiketler :

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Akkuyu Nükleer Santrali'nin yapımı ne zaman başlayacak?Akkuyu Nükleer Santrali'nin yapımı ne zaman başlayacak?
  2020'ye kadar 44 yeni AVM2020'ye kadar 44 yeni AVM
  Larissa Göl Evleri satışa çıkıyor! 1.200 konut geliyor!Larissa Göl Evleri satışa çıkıyor! 1.200 konut geliyor!
  Doğu’nun en yüksek binası ESN Twin Towers satışa çıktıDoğu’nun en yüksek binası ESN Twin Towers satışa çıktı
  DKY 240 milyon liraya Kartal sahiline indiDKY 240 milyon liraya Kartal sahiline indi
  Strada’dan kadınlara özel: 2+1 daire alana 3 taş pırlantaStrada’dan kadınlara özel: 2+1 daire alana 3 taş pırlanta