6 bin liraya 5 yıldızlı yurt!

Üniversitelilerin yurt telaşı başladı. Her bütçeye uygun yurt bulunurken, 5 yıldızlı hizmet verenlerin fiyatı dudak uçuklatıyor. Fitness, havuz, 40 metrekare oda sunan yurtlar aylık 6 bin 76 liraya kadar çıkıyor .

KONUT HABERLERİ

6 bin liraya 5 yıldızlı yurt!
Üniversite sonuçları açıklandı, ailesinden uzakta okuyacak öğrencilerin kalacak yer telaşı başladı. Kimi ev, kimi devlet yurdu, kimi de özel yurt arayışına girdi. Her bütçeye göre yurt imkanı bulunurken, bazı özel yurtlarda çarpıcı fiyatlar ortaya çıktı. Rekabeti '5 yıldızlı' hizmete taşıyarak adeta otellerle yarışan özel yurtlar, pahada da kendini gösterdi.

Yıllık 60 bin 760 TL

Bilgili Holding tarafından İstanbul'da hayata geçirilen 3 şubeli Republika, fiyatları ile tüm yurtları solladı. Ortaköy'deki şubede tek kişilik odaların aylık ücretinin, 10 aylık ücret peşin ödenirse 4 bin 250 ile 5 bin 590 lira arasında olduğu açıklandı. Buna göre; peşin ödeme yapanların cebinden 10 aylık yeni eğitim dönemi için 42 bin 500-55 bin 900 lira arasında para çıkacak. Taksitli ödeme tercih edilirse, aylık fiyat 6 bin 76 liraya kadar çıkıyor. 14 farklı tip odası bulunan yurtta fiyatlar, iç-dış cepheye göre değişiklik gösteriyor. Fiyatlara açık yüzme havuzu, spor salonu, pilates salonu, sinema, oyun alanı, hobi alanı, kütüphane ve servis dahil. Yemekhane ve çamaşırhane için ise ekstra ücret isteniyor. Aylığı 6 bin 76 lira olan tek kişilik oda, 7-8 metrekarelik balkonu hariç 40 metrekare. Odada mini buzdolabı, gardırop, masa, yatak, kasa ve TV bulunuyor. 3 kişilik odanın minimum fiyatı 1 bin 795, 2 kişilik odanın minimum fiyatı ise 2 bin 475 lira.Etiketler : öğrenci yurt ev

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Larissa Göl Evleri satışa çıkıyor! 1.200 konut geliyor!Larissa Göl Evleri satışa çıkıyor! 1.200 konut geliyor!
  Doğu’nun en yüksek binası ESN Twin Towers satışa çıktıDoğu’nun en yüksek binası ESN Twin Towers satışa çıktı
  DKY 240 milyon liraya Kartal sahiline indiDKY 240 milyon liraya Kartal sahiline indi
  Strada’dan kadınlara özel: 2+1 daire alana 3 taş pırlantaStrada’dan kadınlara özel: 2+1 daire alana 3 taş pırlanta
  Butik yaşamın yeni adresi: Butiq KartalButik yaşamın yeni adresi: Butiq Kartal
  Rönesans Gayrimenkul'den 240 ay vade kampanyasına destekRönesans Gayrimenkul'den 240 ay vade kampanyasına destek