54 ilde kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor!

Türkiye’de olası deprem riskine karşı başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları 54 ilde ve toplam 72.5 milyon metrekarelik alanda devam ediyor. İstanbul’da ise devam eden 15 bin konutluk projenin 2019’da bitmesi planlanıyor.

KONUT HABERLERİ

54 ilde kentsel dönüşüm çalışmaları sürüyor!
Deprem riskine karşı yurdun genelinde başlatılan kentsel dönüşüm çalışmaları hız kazanarak devam ediyor. Risk arz eden alanlara öncelik verilerek 54 şehirde 191 kentsel dönüşüm çalışması sürüyor. Bu çalışmalar Türkiye genelinde toplam 72.5 milyon metrekarelik alanda yürütülüyor.

TOKİ’nin örnek uygulamaları

Türkiye’nin farklı bölgelerinde yerel yönetimlerle işbirliği içinde sürdürülen ve TOKÎ’nin 2014 yılında yenilediği üretim yaklaşımlarını yansıtan örnek uygulama niteliğindeki kentsel dönüşüm projeleriyle, şehirlere “model” olan yapı ve yerleşimler oluşturuluyor.

Ticaretten sanayiye Türkiye ekonomisinin can damarı olan şehirler ve ekonominin dinamosu olan yerleşimler, bu gerçeklik dikkate alınarak kapsamlı bir planlama süreci doğrultusunda projelendiriliyor.

Tehlike arz eden yerlerde öncelik

Başta büyükşehirler olmak üzere, olası bir depremde ülke ekonomisinde tahribata yol açabilecek üretim merkezli yerleşimlerde, mekân kalitesi düşük alanlara öncelik veriliyor. 2014’te “İstanbul Öncelikli Kentsel Dönüşüm Alanları” uygulama sürecini başlatan TOKİ, şehrin riskli alana sahip ilçelerinde farklı ölçekte dönüşüm projeleri yürütüyor.

İstanbul’da 15 bin konutluk proje

İstanbul’da 13 ilçede farklı ölçekte 17 proje yürüten TOKİ, 5 milyon metrekarelik alanda yürüttüğü 15 bin konutluk projeleri 2019 sonuna dek tamamlamayı öngörüyor.

EMLAKEKİ FACEBOOK'TA

DİĞER HABERLER
  EDİTÖRÜN SEÇİMİ
  Çukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesiÇukurova Gayrimenkul'den Ramazan müjdesi
  Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”Skyland İstanbul’da “peşin alımlarda yüzde 20 İndirim”
  NG Residence’tan kira garantili dev kampanyaNG Residence’tan kira garantili dev kampanya
  Konut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artılarıKonut alırken 20 bin TL cebinizde kalacak! İşte fırsat paketinin tüm artıları
  Teknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyorTeknik Yapı Yücelpark’la ailelere göz kıprıyor
  Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!Konut fiyatı artışında Türkiye son 7 yılın dünya şampiyonu!